8.11.2017 Dvoj-týždňovô zhrnutia

Nieže by sme sa na vás minulý týždeň s Dunčom vykašlali, ale hej no. Malo to však aj svoje dôvody, aby sme zas pred vama nevypadali ako ogrgeli (teda aspoň ja, o tom malom krepáňovi je to už dávno známô).

Po Hroboch sme chodiť myseli a sviečke sfukávali, darmo som tomu krepáňovi vraveu, že to sa má zapaľuvať, nedau si povedať!!! Kôli tomu asik bolo aj klubovuo stretnutia poskromnejšô... Podebatuvali sme, pivko popili ale nič mocnô sme neriešili... tentok týždeň to už bolo celkom inô. Aj sme čosika podebatuvali o krepostiach aj sa pivko popilo ale hlavne!!!!

Je mi národnou cťou a Dunčovou povinnosťou vás všetkých pozvať na vernisáž fotovýstavy do Liptovskieho kultúrnieho strediska, vo štvrtok 16.11.2017 o 16:30, kde bude vystavuvať svoje fotografie náš člen Gejza Szabó ešte spolu s dvoma autorama. Dokonca ten malý Krepáň si zobrau na starosti kaťering, a tak všetcia z klubu chystáme všakovakie dobroty!!! Všetcia ste srdečne pozvaní.

Nuž a ďalšie novinke má Milan „Bárny“ Ohurniak, ktorý sa po nátlaku fanúšičiek rozhodou, že si zmení v svojich filmach úvodnô logo. S Dunčom sme mu spravili zopár návrhou ale čo si budeme vravieť, bez litra slivovice ani slepô kura nehrabe a tak sme si s tým malým krepáňom otvorili jeden litrík, druhý, tretí... Výsledky sa dostavili okamžite! Dunča som už odvtedy nevideu, ale zato grafika sa vcelku podarila. Dokonca prebehlo aj hlasuvania na klube, že ktoré logo sa komu pozdáva, no výsledky boli tak mätúce že sme to vyhlásili za bordel a vrátili sme sa radšej naspäť k pivu. S Bárnym najpred pohľadáme Dunča a ak Boh dá, hádam aj výsledňí návrh dopracujeme... No z toho čo som doposiaľ namaľuvau, sa už teraz máte načo tešiť!!!! Vsadím nato Dunčovu pravú prednú labku!!! Aj tak chlasce ľavačkou krepáň jeden.

Po-Kamzíkovskô stretnutia 24.10.2017

Dobrýho zdravia vynšujem!!!
Nuž opäť raz som zasadou k pivku s chlapama a vytešujem sa že vám zvestujem akie novinke po Tatranskom Kamzíku máme.

 • Za prvô, bou som sa dať v meste ostrihať. Ale nie, vážne... krepí Dunčo ma strihau!!!
 • Za druhô, viem že žatva už bola. Však som aj s Dunčom vyspevuvau na dožinkoch, ale predsa len sme si takú mnešiu žatvu zopakuvali.
V konkurencii temer 40 filmov zo šírieho sveta sme uspeli takto: Ján Kuska uchmatou prvú cenu za film Ľubor Patsch, muzikant s kamerou v kategórii Kultúra a pamiatky. Ďalej táto koťuha uchmatla aj cenu Liptovskieho kultúrnieho strediska za film PANtastický festival. Ale ani to mu nebolo dosť!!! A tak si stadiaľ zobrau ešte aj čestnô uznania poroty za film Ján Kudlička transformácie. GRATULUJEME!!!

Milan „Bárny“ Ohurniak si tiež povedau čo je on vari horší, a tak si uchmatnuv aj on voľačo, konkrétne čestnô uznania za film Bokami Západných Tatier... Kedže ukradnuv len jeden diplom GRATULLIJEME o to viac!!!

Filme boli skvelie, predseda poroty sám povedau že má hlavu v smútku, bo takie kvalitnie filme už dlho nevideu.

Mohou by som vám popísať o takejtok fajnovej udalosti ešte oveľa viac... Ale, idem si ja v pokoju pivko dopiť, Dunča s pod stola vydriapať a pôjdeme my pekne svorne domov. Čo to trepem, k baru nám treba napochoduvať!!! Treba nám poraidne tietok naše úspeche osláviť. Vy čo ste neboli môžete závidieť a vy čo ste boli máte pravdu. NAZDRAVIA!

17.10.2017 Zasadnutia okolo poriadneho ohňa

S chlapama a ako inak aj s krepím Dunčom zasik posedávame pri jednom orosenom a debatujeme ako toho krepího kamzíka uloviť. Vraj k nám aj voľajaká žena zavíta a dákie rozumy rozdá (Majka Vašicová z LKS).

Mali by sme dnes doladiť poslednie detajle, aby ten Tatranský kamzík bou narichtuvaní ako sa patrí. Zatiaľ sme sa dodebatuvali na zajtra teda 18.10. roku pána 2017 o 16.00 v LKS. Pôjdeme ťechniku porichtuvať, sálu pozrieť a my s Dunčom hádam aj dákieho toho výčapníka otestuvať. Tak som zvedavý či tie naše fanúšičke zasik prídu len kriepieho Dunča nadrapuvať, alebo aj dákej pomoci sa od nich dočkáme.

Pohou sa nám veru čas a kým ja totok švabachom spisujem už aj žena k nám dorazila. Dievka je to veru nie na zahodenia a aj rozumy rozdáva! Akurát Dunča som zas miseu litrom slivovici spacifikuvať, bo ten krepáň ju už chceu opačuvať. Teda držte palce aby si ju už ten krepáň nevšimou.

Tatranský Kamzík 2017 10.10.2017

Na!!!! Vedeu som to!!!!
Už aj krepí Dunčo mi včera kameru olizuvau...

Po vážnej dvojhodinovej debate a slivovici z neho vypadlo že by veľmo chceu ísť na Úvod do scenáristiky vo štvrtok hneď z rána. Vraj sa mu už ženskie nechcú dať len tak baliť ako kedysi keď mau za dva oštiepke jednu ženu. Ja som mu zas vraveu, nach radšej ide na Jazyk filmu kamerou že sa mu bude potom lepšie olizuvať. Ale neviem či vydrží až do večera na Petra Konečného lebo ten krepáň malý, zasik čosi vraveu o znasilňuvaní, slivovici a ženských. Ja si to ale isto nenahám ujsť, bo takútok parádu by bou hriech do neba volajúci premeškať! A o filmoch ani nevravím...

Na filme ale pôjdeme už v plnej paráde... Dokonca krepí Dunčo prislúbiu že sa našej žinčici ani nedotkne a vraj tam bude sedieť ako prikuvaný. Ale ja ho už poznám krepáňa! Vedeu som že to nebude len tak, lebo od 19. do 21.10.2017 a ešte k tomu vo Route 66 sedieť na sucho by ani svätý nevydržau, nie to ešte Dunčo!!! Vyzistiu som že tam majú takieho chlapa, čo Vám spoza baru všakovakie dobroty prinesie...vraj čašník ho nazývajú. Takže slávnostne sľubujeme že vám všetkým s Dunčom jedno kolo popýtame. Však by nás haňba mysela ofackuvať keby sme si vás na najlepšom filmovom festivale na Slovensku, ktorý sa dokonca koná pod patronátom svetovieho filmovieho výboru UNICA neuctili ako sa na Slovákov načim.

Tak sa hádam môžeme tešiť že vás tam postretáme a dobrie filmy spolu pozrieme.
P.S.: Krepí Dunčo vám odkazuje že ak ešte furt premýšľate tak vám malú drobnosť na lahšô rozhodnutia ukáže.

Upútavka na TATRANSKY KAMZÍK

3.10.2017 CykloPresun 2019

A kedže sme Vás s Dunčom statočne zanedbávali, máme pre Vás ešte jedno novô hlásenia. Minulú sobotu sa uskutočniu každoročhí Cyklopresun Nicolausfilmu... Nuž, a ked2e niesme ogrgeli tak sa s Vami o tútok parádu aspoň trošku podelíme.

Omluva 3.10.2017

Nuž! Najprv velkô ospravedinenia všetkým, zato že sme už viac ako mesiac o sebe nedali vedieť ale nebolo to takô jednoduchô...

Krepí Dunčo sa mi stratiu a tak som ho dva týždne po grúňoch naháňau a na klube Nicolausáckom nebou...
Ale sa aj dobrie správy.

Milan „Bárny“ Ohurniak na Richnovskej osmičke (CZ) ukoristiu 2. miesto v kategórii Reportáž a publicistika za film BOKAMI ZÁPADNÝCH TATIER. Gratulujeme!

Ďalšou novotou v našom klube sa veľké starosti, ale o to väčšia radosť v spolupráci s LKS richtujeme všetko potrebnô na premietania festivalu Tatranskieho kamzíka, ktorý sa po prvý krát bude konať v Liptovskom Mikuláši. A ak Boh dá, ukáže sa tam aj krepí Dunčo Ak by ste ho chceli na vlastnie oči zočiť a k tomu aj zopár vynikajúcich filmov, všecia ste srdečne pozvaní do Route 66 od 19 do 21.10.

A teraz si už idem dole gágorcom pustiť toho zlatého moku, bo mi pri tomto spisuvateľstve tak vyschlo ako Dončovi keď počuje: „Zavracaj!“

10.5.2017 Aktualizácia filmotéky

Ahojte Nikolausáci, Nikolausáčky, Nikolausáčatá a všetci priatelia a priaznivci!

Do sekcie Videoarchív sme aktualizovali a dopinili kopec nových filmov. Mnohé sa dajú už aj onlájn pozrieť, na ostatné Vám nezostáva nič iné len napríkldad prísť na naše nepravidelné premietania (najbližšie bude 19. mája v Caffe 53). Veselé sledovanie!
Váš Nicloausfilm

Pravidelné utorkové stretnutie v stredu 26.4.2017

Tie naše fanúšičke sa ako pobláznenie.... Miseli sme presunúť našô schôdzuvania na stredu, bo minulý týždeň mi skoro ani opašník na pupku neostau, nie to ešte gate. (Nieže by som sa sťažuvau, ale voľáko ten presun odvôvodniť misím... ) Nuž, ale k veci:
 • Milan „Bárny“ Ohurniak s Peterom Uhliarom poriešili takie kreposti ako je 2% daň a Bárny hneď aj zdupkau, lebo vraj mu treba volákie sliepky podojiť či čo to vraveu (ťažko mu rozumieť po pou litri borovičky)
 • Peter Turoň sa chceu s nami dnes vyfotografuvať na plagát pre Tatranskieho kamzíka, ale keďže nám zabudou oznámiť kam sa majú naše ctenie zadke dostaviť, tak sme sa naňho vykašlali a šli sme spokojne na pivko ako vždy (to je aj skutočnô odvôvodnenia prečo sme presunuli našô schôdzovania). Teraz s chlapama diskutujeme a dohadujeme náhradný termín fotografuvania.
 • Peter Turoň doniesou na USA kľúči svoj nový minútový film, nuž tak budeme kukať.
 • Ján Kuska bou lektoruvať na Cineame v Komárne nuž tak hádam aj dákie zážitke rozpovie. Ale bou tam aj s krepím Dunčom, tak uvidíme či sa len dochniapali alebo si Jano aj dačo zapamätau.
Mimochodom, nevie niekto kde je Dunčo??? S Komárna sa zas ten krepáň nevrátiu... Váš Nicloausfilm

18.4.2017 Klubovô stretnutia

0 18.00 sme začali našo pravidelnô stretnutia pri pive v šenku, čo ho zovú v Caffé 53
 • Milan „Bárny“ Ohurniak doniesou upútavku, čo postrihau na svoj nový film Alpine Route. Čo si budeme vravieť, bude to parádnô!
 • Prvý krát tohtok roku, ba čo tohtok roku, prvý krát vôbec!!! došieu aj Peter Turoň. Náš najsamnovší člen, nuž nach sa mu u nás dobre povodí.
 • Po kritike pomazaných hláv na Krajskej postupovej súťaži doniesou na ramenách Ján Kuska odznovi poprestrihanú klubovú minútovku, Keď musĺš, síce ju priniesou sám, bez Dunča, ale zatok s doplnenými zábermi ako bolo treba.
Nuž, máme o čom debatuvať. Váš Nicolaus film

Úspechy na Cineame 2017 18.4.2017

Pozor, pozor! Achtung! Vnimanie!

Znova vysielame, hoci filmovať sme neprestali!
Dali sme si záväzok opať plniť stránku aktualitami a inými fajn vecami, takže zopár úspechov na začiatok:

Na krajskej súťaži Cineama 2017, ktorá sa uskutočnila 8.4.2017 v Liptovskom kultúrnom stredisku v Liptovskom Mikuláši sme získali nasledovné:
 • 1. cena v kat. reportáž - PANtastický festival, autor Ján Kuska
 • 1. cena v kat. animovaný film - Bojovník, autor Peter Uhliar
 • 2. cena v kat. dokument - Ján Kudlička - Transformácie, autor Ján Kuska
 • 2. cena v kat. videoklip - Si mojím anjelom, autori Luboš Trizna a Lubomír Nikoli
 • 3. cena v kat. dokument - Tobi, or not to be, autor Miroslav Ciglian
Nadálej sa budeme snažiť úspešne točiť pivo, a popri tom aj spraviť zopár filmov.

Váš Nicolausfilm