11.2.2018 Utorkovô stretnutia, len troška netradičnejšie - v stredu

Zasik sme raz zasadli oklo poradnieho stola, a debatujeme ako a čo najlepšie vyhútať aby sme sik hanbu nenarobili a voľáky poriadny filmík nakrútili... Predsal len, krajská sútaž sa už blíži ako keď Dunčo zavetrí otvorenú slivovicu v kolibe... Tuším že do konca marca je uzáviekra, a potom nám do štrnástieho treba vytriezvieť bo sa ceny budú rozdávať a nedaj Boh aby zas ten krepáň malý dačo vyparatiu! Neviem či sa do debaty s chlapama zapojiť, alebo pivko dole gágorcom pustiť? Hotová Sofiina voľba! O 6 hodín neskôr: Dobre „jedno“ pivko Hik, som si dopriau Hik, a idem podeb Hik, podebatuvať. Držte palce nach si nič nevšimnú.

Za inšpiráciou 6.2.2018

Dobrýho zdravia vynšujem!!!
10. februára sa uskutoční už 22. ročník Nikolausáckeho pochodu na bežkách „Za inšpiráciou“. No a trasu sme vydumali podľa toho, kde zatiaľ sňah je a snáď by aj mohou byť a navyše poslednô leto sme sa tade aj na bajkoch motali (ale to sňah nebou). Dopravili by sme sa busom na Podbanskô a odtiaľ skočíme na bežkách mrknúť na Nadbanskô, odkiaľ prebehneme cez Malú Pálenicu na Hluchánku, ďalej cez Hluchánske hybaj ho, ak trafíme (horský zvodca Julo Medvedi by o tom vedeu rozprávať- pozn. aut.), na Kokavský most na Podbánsku, kde bude občerstvuvacia zastávka. Odtiaľ sa kúsoček vrátime a poď ho cez Sekanisko a Háje (známe to kokavskie bežeckie trate) do Liptovskej Kokavy. No a odtiaľ sa len došmýkame do Pribyliny, kde bude cieľ(už neviem koľký krát) v krčme u Líbika. (Ale zasek musím povedať, že ani raz sme nešli k Líbikovi rovnakou trasou!!!). Teda trasa asi 14km, dolukopcová, pohodová, povedau by som takmer dôchodcovská, teda nenáročná – ako na sňah, tak aj na kondičku!!!Ale zato KRÁSNA!
(Je však možné, že ak sa rosničkári úplne naserú a sňahu nebude, pôjdeme z Podbanskieho aspoň do Tichej, alebo Kôprovej doliny, ktorie zatiaľ vo februári so sňahom nesklamali).

Preto neváhajte, chystajte bežky, slaninu a inú poživeň, aj nejaký trúnok pribaľte, vezmite dobrú náladu, ba aj kamarátov a známych a všetko podľa Stanov.
A HYBAJ HO NA NICOLAUSÁCKY POCHOD!

Dúležité upozornení po dlhoročných skúsenostiach: NEZABUDNITE pribaliť slaninu, hromničnú sviečku, alebo aspoň trocha parafínu

A tu sa teda tohtoročnie koordináty:

Ako sa dopraviť na štart?

ZRAZ VŠETKÝCH POCHODUCHTIVÝCH ÚČASTNÍKOV JE 10. FEBRUÁRA 2018

pre ružomberčanov o 06:25, alebo 7:15 (podľa toho, či majú radi adrenalín, alebo ni, lebo budú prestupovať v Lipt. Mikuáši na bus) na vlakovej stanici v Rbk, pre mikulášanov o 7:50 na autobusovej stanici v Lipt. Mikuláši a pre Hrádočanov (ktorí pristúpia na bus z LM na Podbanské) o 8:15 na autobusovej stanici v Lipt. Hrádku.

Všetcia ste srdečne pozvaný